Strona: DZIEŃ LICZBY Pi / Katedra Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej

DZIEŃ LICZBY Pi

2024-03-15
, red.  Robert Jakubowski

W tym roku na zaproszenie Zespołu Szkół im. Stanisława Pigonia w Medyni Łańcuckiej uczestniczyliśmy w gminnych obchodach Dnia Liczby Pi w Gminie Czarna. Dr inż. Robert Jakubowski i dr inż. Daniel Lichoń zaprezentowali tematykę lotniczą, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Szczególne wzięcie miały pokazy praktyczne demonstrowane na małych aparatach latających i modelach silników lotniczych.

Wydaje się, że była to bardzo udana próba zaszczepienia w młodych ludziach bakcyla do zainteresowania się problematyką techniczną, bo ciekawość i ilość pytań z ich strony była ogromna.  W wydarzeniu, oprócz Politechniki Rzeszowskiej, uczestniczyły jeszcze MTU Aero Engines Polska, Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”, Podkarpackie Gospodarstwo Wodne – „Wody Polskie”, Studenckie Koło Naukowe Matematyków z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Klub Krótkofalowców z Rzeszowa. Więcej szczegółów na stronie organizatora wydarzenia: Aktualności | Zespół Szkół im. S. Pigonia w Medyni Łańcuckiej (edupage.org)

Powrót do listy aktualności