Strona: Spotkanie z KOSMOSEM / Katedra Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej

Spotkanie z KOSMOSEM

2023-10-05
, red.  Robert Jakubowski

W dniu 9 października b.r. o godzinie 13:30 w Sali V1 odbędzie się "Spotkanie z kosmosem dla studentów Politechniki Rzeszowskiej", zorganizowane przez Polską Agencję Kosmiczną przy współudziale Katedry inżynierii Lotniczej i Kosmicznej Politechniki Rzeszowskiej

W ramach tego wydarzenia przewidziane są prezentacje, które zaplanowane są na 20 minut każda. Prelegenci przedstawią następujące tematy:

1. Kinga Gruszecka (Polska Agencja Kosmiczna) - "Polski sektor kosmiczny"
  2. Sara Strączek (PSPA/Rada Studentów przy Prezesie POLSA) - "Studencka perspektywa rozwoju w polskim sektorze kosmicznym"
  3. Michał Żołnowski (6ROADS Sp. z o.o.) - "Komercyjne obserwacje astronomiczne, a bezpieczeństwo kosmiczne"
  4. Dr Tomasz Barciński (Centrum Badań Kosmicznych PAN) - "Etapy rozwoju urządzenia na misję kosmiczną"
  5. Jakub Pierzchała, Piotr Skoczylas (SENER Sp. z o.o.) - "Eksploracja Księżyca i Marsa – szanse rozwoju polskiego przemysłu kosmicznego"

Dziekan Wydziału wyraził swoją przychylność co do Waszego uczestnictwa w tym wydarzeniu również w trakcie zajęć, wraz z grupami studenckimi.

Powrót do listy aktualności